Ideální pro veřejné osvětlení


V době, kdy se ještě používaly plynové lampy, stála bezpečnost na ulicích dost na štíru. Plynové lampy totiž nedokázaly být dostatečně efektivní a nezvládaly osvětlit dostatečně velkou plochu. I proto se lidé báli po večerech chodit po městech venku. Tam kde je tma, tam je i prostor pro zločin. Naštěstí dnes žijeme v době, kdy už se plynem dávno nesvítí. V současnosti se používají v rámci pouličního osvětlení mnohem lepší zdroje světla v podobě výbojek. Ty dokáží i v malém počtu osvětlit poměrně rozsáhlá prostranství.
dlouhá žárovka


Široké využití


Výbojky se samozřejmě díky svým vlastnostem neuchytily pouze v rámci veřejného osvětlení, ale používají se i jinde, například na soukromých parkovištích. Najít ve večerních hodinách klíče od auta bez toho, aniž bychom měli dostatečné množství světla, je prakticky nemožné. Navíc otevřít takto dveře také není zrovna tou nejjednodušší disciplínou, alespoň pokud člověk nemá po ruce baterku. Výbojky hrají velkou úlohu ale i co se týče bezpečnosti na silnicích.
žárovky v řadě

Přechod osvícený výbojkami je velice vítaný nejen samotnými chodci, ale také řidiči, kteří ho vidí už z dálky a mohou díky tomu přizpůsobit svou jízdu. Ani majitelé mnoha obchodů, kteří chtějí, aby šlo jejich zboží ve výlohách vidět také v nočních hodinách, nedají na výbojky dopustit. Stejně tak i lidé pracující v různých provozovnách a továrnách, kde se výbojky starají o osvětlení, oceňují jejich vlastnosti. Jiné zdroje by nedokázaly vytvořit tolik světla bez toho, aniž by neměly negativní vliv na zrak člověka.

Pokud budete někdy muset zajistit osvětlení třeba na vaší příjezdové cestě, rozhodně se rozhodněte pro použití výbojky. Ta totiž dokáže nejen vyprodukovat dostatečně jasné světlo, ale zároveň disponuje uspokojivou životností a spotřebou. Existují samozřejmě i jiné světelné zdroje, které by se daly použít, ale výbojky je ve všech ohledech předčí.

You Might Also Like