Na co nezapomenout, když vyrážíte na dovolenou

Každý z nás si chce užít dovolenou a neřešit zbytečné nepříjemnosti – je proto důležité si dát na některé věci pozor předem místo toho, aby byl člověk nucen hasit problémy na místě. Zvláště to platí v případě, že vyrážíte do exotických zemí, které jsou daleko od domova. Pojďme si tedy projít pár oblastí, na které se často zapomíná, ale které přitom můžou mít fatální dopad na Vaše cestovatelské zážitky.
pasy usa

·         Pojištění
Pojištění nepotřebujeme, budeme přece pouze u hotelu nebo ležet na pláži – to si myslí spousta lidí, kteří této věty později často litují. Zvláště pokud jedete do zemí, kde je výrazně vyšší cenová hladina (například severské země), dokáže zdravotní pojištění ušetřit velký balík peněz. Stačí pouze vykloubený kotník či zlomená ruka a s místními cenami za zdravotní služby se můžete zadlužit i o několik desítek tisíc.

Další kapitolou je, pokud plánujete aktivní dovolenou spojenou například s cyklistikou, lezením po skalách či s horským výšlapem. V takovém případě je vhodné mít cestovní pojištění, i pokud tyto aktivity provozujete v tuzemsku – pokud nám nevěříte, zkuste se zamyslet, kolik zhruba může stát výjezd záchranného vrtulníku, když se zraníte v horách.


·         Víza a jiné cestovní doklady

V dnešní době, kdy je možné po většině Evropy cestovat pouze na občanský průkaz, máme tendenci zapomínat, že pro vstup do některých států je nutné si předem zajistit potřebné cestovní doklady. A i po Evropě je nutné v některých případech myslet na dokumenty, které musíte mít s sebou – pokud například chcete letos vzít na dovolenou i své čtyřnohé mazlíčky, nezapomeňte vzít mezinárodní očkovací průkaz.
mušle na pobřeží

·         Mobilní služby

V loňském roce došlo ke zrušení zpoplatnění roamingových služeb v EU, avšak i přesto je dobrý nápad si nejprve u svého operátora zjistit, jestli Vás mohou potkat při dovolené nějaké zvýšené poplatky. Je to vhodná prevence, aby se Vám nestalo, že dovolenou spokojeně absolvujete a až doma zjistíte, že účet za telefon za tento měsíc je výrazně vyšší než obvykle.


 


 

You Might Also Like