I v Praze lze zajistit levné stěhování

Nosnost krabic

Krabice z papírového kartonu tvoří základ stěhovací procedury. Můžete si je opatřit sami, např. ve skladech obchodů, anebo si je zapůjčit či přímo koupit. Není však bedna jako bedna. Kartony se liší svou tloušťkou a také vnitřním prolisem. Ten je buď jednoduchý, anebo skládaný a ten snese mnohem větší zátěž. Může se vám tedy velice snadno přihodit, že zabalíte talíře a skleničky, jejich hmotnost přesáhne 15 kg a ve finále se při výnosu do patra protrhne dno. Berte také ohled na stěhováky, kteří vykonávají náročnou profesi den co den, a vše musí odnosit na svých bedrech. Ideální váha jedné krabice je do patnácti kilogramů plus mínus pět kilo. Ideální postup je kombinovat těžké a lehké věci – těžší předměty, např. knihy nebo porcelán, jen do poloviny krabice a horní část vystlat např. oděvy nebo ručníky.
papírové krabice

Popisky

Výhradně z boku – mnoho lidí dělá zásadní chybu, že popisují zabalené bedny na horním víku. Je to známý psychologický trik – v okamžiku, kdy je konečně krabice zabalena a uzavřena, máme vítězoslavný pocit, že je vše tam, kde má být, a tak to můžeme slavnostně popsat – nejjednodušším způsobem, a to je právě na víko. Až budou všechny bedny vyskládané v několika řadách nad sebou, ztratíte přehled, co v nich vlastně je.
Budou se štosovat na sebe – pamatujte i na postup stěhování, resp. zkuste si představit sami sebe v pozici stěhováků https://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, jak jednotlivé bedny pokládají na sebe. Vše by mělo být zabaleno tak, aby i při vrstvě čtyř krabic nad sebou nemohlo dojít k poškození věcí uvnitř. A pokud půjde o velmi křehké kousky, jako např. kuchyňské nádobí, pečlivě vše označte – opět z boku jako křehké, co musí být jen v horní vrstvě.
transportní vozy v řadě
Obalový materiál – nejvhodnější obalový materiál jsou bublinkové fólie, zajistí převoz i velmi křehkých věcí bez poškození a mívají je stěhovací firmy k dispozici, a to mnohdy i zdarma. Zapomeňte na novinový papír nebo na reklamní letáky, ty zapáchají tiskařskou barvou, která je mnohdy zdravotně závadná a obtiskne se vám na zabalené předměty.

You Might Also Like