Přírodní materiály jsou stále velmi oblíbené


Je pravdou, že lidstvo má k přírodnímu materiálu velmi blízko. Samozřejmě především ke dřevu, které se dá skvěle skloubit i s různými dalšími doplňky. Dokonce svoji pozici má i kámen, který v mnoha úpravách se dostává do popředí v bytovém designu. Je pravdou, že moderní technologie umožňuje vytvořit umělý kámen, který je ovšem věrnou kopií přírodního kamene. Nicméně nyní se dostává do popředí další prvek a to je beton. Samozřejmě, že se s materiálem jako takovým běžně setkáváme, ale nikoho by nenapadlo, že si získá takovou oblibu, že se začne přenášet do našich domovů.

betonový výrobek

Beton je všude, kam se podíváme

Všechno začalo tak nějak postupně a pomalu. Nejprve se použil na stropy, později na příčky a naráz velké boom zažívají betonové stěrky. Ty jakoby vytlačily pohledový beton. Ono není divu, jelikož se dají nanést nejen na stěny, ale mohou být i dekorací na nábytku nebo na skle. Také se snadněji udržují a jsou odolné. Ale nicméně i surový beton si získává oblibu a to v různých dekoracích. Betonové výrobky jsou originálními kousky, které vznikají pod rukou umělců, kteří mají cit nejen pro ztvárnění nějaké myšlenky, ale navíc dekorace mohou být i prospěšné nebo užitkové. Například betonový rámeček k obrazu, vypínač, který splyne ve zdi, květináč, který bude sloužit jako okrasa pro krásnou květinu.

kámen

Nápady a provedení

Bez nápadu by to nešlo. Když je nápad, tak se dá vytvořit prakticky cokoliv. Beton je také hmota, která se dá různě tvarovat, formovat, vyřezávat. Poté mohou vzniknout nejen praktické užitkové věci, ale i svítidla, připravená pouze na zavěšení, sošky lidí, zvířátek nebo různé tvary. Výhodou je, že se dají poté umístit jak do bytu, na terasy do zimních zahrad, tak i ven jako dekorace k domu nebo do zahrady. V podstatě vždy se bude jednat o originální kousek, který je tvořený s láskou a zároveň péčí. Přibarvením nebo další úpravou již beton vůbec nebude nudný, smutný a šedý. I když i takový má svoje kouzlo.

You Might Also Like