Plastové bezpečnostní obálky pro odesílání cenných dokumentů

Poštovní bezpečnostní obálky lze považovat za naprosto bezpečný způsob transportu zásilek, a to jak formou cenného psaní, tak i nejrůznějších předmětů, jako jsou šperky, mince a bankovky, sběratelské kousky, cenné listiny apod. Česká pošta touto službou garantuje doručení bez poškození obalu až do výše hodnoty obsahu jednoho milionu Kč.

obálka

Tato služba vznikla poměrně nedávno a má spojitost s výrobou kvalitních lepidel nanášených na velmi tenkou vrstvu polyetylenové fólie LDPE bílé barvy. Přelepová vrstva je natolik pevná, že ji nelze po zalepení odtrhnout, aniž by došlo k poškození obalu.

Pod vrstvou lepidla se nachází identifikační pole se skrytým textem a možností vlastnoručního podpisu, což jsou dostačující prvky k zajištění bezpečné předání zásilky do rukou povolané osoby (adresáta). Lepicí vrstva je odolná vůči vlhkosti, mrazu a teplotě do + 55 stupňů Celsia.

Obálka samotná je opatřena identifikačním čárovým kódem a lze ji pochopitelně odeslat i na poukázku s dobírkou. Popisové pole vyplňujte pokud možno lihovým fixem, ten je vhodnější než propisovací tužka.

Pečlivě prostudujte návod

Vzhledem k tomu, že tento výrobek slouží pro přepravu cenností, čtěte pečlivě návod na jeho zalepení a popsání. Musíte přesně vyplnit pole adresáta a odesílatele podle běžných standardů s poštovním směrovacím číslem a podstatné je i správné přehnutí a zalepení lepicí vrstvy. Stává se, že někteří lidé toto podcení a přelepí konec obálky nesprávně. Pošta pak nemůže tento způsob uznat a musíte celý postup provést pracně znovu s novým obalem.

obálky

Rozměry plastových obálek jsou buď C4 nebo C5 (pro dokumenty o formátu A4 nebo A5). Tímto způsobem se nesmí odesílat předměty ostré, příliš těžké, případně nevhodné z hygienického hlediska (zapáchající, tekuté apod.) V případě pochybností se raději informujte předem na kterékoli pobočce. Cena obálek je přibližně 10 Kč.

You Might Also Like