Pásová bruska – perfektní pomoc při broušení nejen větších ploch

Kvalitní pásová bruska by neměla chybět v žádné dílně, ať už se jedná o dílnu domácího kutila či profesionála. Jedná se o velmi efektivní nástroj, který dokáže řezat, brousit, vyhlazovat či odstranit poškozený lak. Na trhu je k dostání hned několik různých typů, které se samozřejmě od sebe liší nejen v rámci výkonnosti, využití apod.

broušení dřeva

Před samotnou koupí je zapotřebí se zamyslet, na co daný stroj potřebujete. Záleží také do jisté míry na tom, jestli se jedná o domácího kutila či profesionála. Zda s bruskou budete jen brousit, nebo také řezat apod.

Základní rozdělení dle typu

Vybírat můžete mezi úhlovou bruskou, která je známá taktéž coby flexa či rozbrušovačka. S tímto druhem brusky jde řezat různé materiály. Vše závisí na vlastnostech konkrétní brusky a kotouče. Kvalitní vám umožní řezání různého materiálu. Další možností je volba vibrační brusky. Je vhodná zejména pro jemné broušení rovných ploch a hran.

pracovník s bruskou

Mezi známé náleží kotoučová bruska. Zde jde především o modely s napevno uchyceným kotoučem. Zpravidla se jedná o dva kotouče s různou zrnitostí. Tento typ brusky poskytne přesné vedení brusných kotoučů a zvládne většinu dílenských prací, jako je leštění, broušení či ostření. Z další nabídky lze jmenovat přímou brusku. V tomto případě se jedná o typ mající malé rozměry a vysoké otáčky. Tímto je tak reálné se dostat s bruskou do obtížně přístupných míst.

broušení auta

Velmi přínosná je pásová bruska. Tento druh je určen k broušení dřeva, kovů i plastů. Obecně se tento typ liší ve velikosti brusné plochy, funkcích a výkonu. Šířka brusného pásu je ukazatelem ohledně broušení velikosti plochy. Čím větší šíře brusného pásu, tím je tento stroj vhodný pro broušení velkých ploch. Naopak menší šíře brusného pásu je vhodná k broušení malých ploch, jako jsou desky od skříní, dveře, ploty apod. Při výběru je nutné se zaměřit i na rychlost otáčení pásu a na hmotnost brusky.

You Might Also Like