Kdo je mašinka Tomáš


Navzdory panujícímu všeobecnému přesvědčení, nezačali rodiče své děti odkládat před televizi až v nedávné době Tento trend je téměř tak starý, jako vynález televize sám a často představoval a dodnes představuje jedinou možnost, kdy utahaný rodič zvládne i některou ze základních domácích prací, zatímco dítě zabaveno sledováním barevných pohyblivých obrázků a posloucháním nejrůznějších zvuků.stará benzinová lokomotiva

A věřte, že to je to jediné, co v tomto věku dítě vnímá. Nějaký příběh, byť i ten nejjednodušší, jde kompletně kolem něj. V pozdějším věku skutečně začne vnímat, že se na obrazovce odehrává nějaký děj, v tuto chvíli to jsou však pro něj pouze neustále proměnlivé pohyblivé obrázky, které navíc vydávají zvuky.

Jelikož je jeho schopnost soustředit se na jednu věc a udržet pozornost navíc skutečně malá, není divu, že často nevydrží příliš dlouho takto sedět, a dá přednost zábavnějším aktivitám. Ovšem výchovou jej lze naučit děj na obrazovce vnímat jinak a vydržet u ní celé hodiny. Výsledkem je, že z něj uděláme člověka závislého na televizi.

Jistě si říkáte, že i vás takto dávali před televizi, a následky to nezanechalo. Skutečně? A kolik z vás ji má doma stále puštěnou, například jako kulisu? A pokud děláte v kanceláři, kolika z vás tam hraje rádio? Kde myslíte, že má tato potřeba svůj původ?

Jedním z programů pro nejmenší je právě mašinka Tomáš, v originále Thomas the Tank Engine. V podstatě se jedná o předchůdce filmu Auta od studia Pixar, a to v tom smyslu, že některé stroje, v tomto případě vlaky, jsou zde v podstatě živé. Rozdílem je, že se zde vyskytují i lidé.

Jedná se o poměrně populární pořad, zejména v Anglii, odkud pochází. Sledují jej spousty dětí, takže je jen logické, že je na to navázán i patřičný hračkářský průmysl. Můžete koupit více či méně zdařilé napodobeniny, které dítě zabaví skutečně jen na pár minut.starý parní vlak

Proto je lepší, pokud nepoužíváme zkratky, jako je televize, a místo toho se našemu potomku plně věnujeme. A pokud nezvládáme péči o něj a domácí práce, pak je dobré pozvat si pomoc příbuzných či přátel, kteří vám pomohou. Věřte, že se to v budoucnu vyplatí.

You Might Also Like