Bazénový vysavač je součástí základního příslušenství bazénů a vířivek

Vynález vysavače na koberce doslova změnil celý svět. Do té doby byli lidé výrazně omezeni podlahovými krytinami, které se udržují v čistotě pouze košťaty, smetáky a mokrým způsobem pomocí hadru a vody. Velmi obtížně se tak udržovaly v běžném režimu zámecké podlahové koberce a běhouny, jen si představte situaci, že se vám vysype na koberec hladká mouka nebo sůl, nemluvě o nánosech prachu, které se tu usazují nepřetržitě z ovzduší. Většina koberců měla dříve také podobu kusových ručně tkaných textilií, které se daly vyprášit venku pracným, namáhavým a nehygienickým vyklepáváním proutěnou plácačkou.

muž v bazénu

Při této představě dnes běhá lidem mráz po zádech, dnes jednoduše uvedeme do provozu elektromotor vysavače a ten v krátké době vykoná jednoduchou práci za nás. A to, co se odehrává na koberci, se v podobném duchu děje i na dně zahradních bazénů. Tam se usazují nečistoty, které se nezachytí ve filtračním médiu a prakticky neexistuje jiný způsob, jak je ze dna odstranit.
Bazénový vysavač upotřebíme i v některých nestandardních situacích, jako je například odstranění vodního zákalu pomocí tzv. vločkovače. Zakalená voda může vzniknout rozptýlením minerálních látek nebo rozmnožením řas a tyto mikroskopické částečky dokáže vločkovač sloučit do větších molekulárních celků – vloček, které se zachytí ve filtrační patroně, přičemž některé dopadají na dno, odkud je odstraní zmiňovaný vysavač Chlorito.

míčky v bazénu

Jak toto zařízení pracuje

Existují tři základní druhy těchto technických vymožeností. Základní typy jsou ruční, které se připojují k filtračnímu zařízení a pomocí čerpadla nečistoty nasávají do filtrační náplně nebo přímo do odpadního potrubí.
Poloautomatické stroje pak pracují na podobném principu, pouze mají svůj vlastní pohon. Jejich největší předostí je úspora http://www.kouzlo-doteku-masaze.cz/ lidské námahy a času. Zatímco ruční přístroje pořídíte za pár stovek korun, tyto se již nachází ve vyšší cenové hladině řádově kolem deseti až patnácti tisíc korun.
Plně automatické robotické mechanismy pak nejsou závislé na bazénové filtraci a pracují bez doteku lidské ruky samočinně. Počítejte však s cenou mnohonásobně vyšší.

You Might Also Like