3 tipy na to, s čím si hrát s dětmi doma

Trávíte hodně času doma a došly vám nápady na to, s čím si mohou vaše děti hrát? Pokud máte ještě čas a energii, nejlepší bude, když se do odpoledních hracích aktivit zapojíte s nimi. Uvidíte, že to na vás bude mít účinek přímo relaxační!
Přinášíme několik žhavých tipů na hračky nebo pomůcky, které už možná znáte z vlastního dětství a jen jste na ně tak trochu pozapomněli. Nebo jste možná o nich slyšeli, ale nenapadlo vás je domů pořídit. Ať tak či onak, v této době je více než kdy jindy potřeba vymýšlet nové věci a domácí projekty, abychom sebe i děti více stmelili ve společných aktivitách a především proto, aby nám děti doma nezakrněly.
Co bychom vám tedy za nás mohli vřele doporučit?

deskové hry

1. Puzzle
Chcete trochu dlouhodobější projekt se zajímavým výsledkem, na který se děti budou těšit? Zkuste jim pořídit puzzle. Není potřeba se omezovat na základní kousky o dvaceti dílech, ani kupovat puzzle, které zaberou celý byt. Zkuste nějaký kompromis, který nebudou mít poskládaný ihned, ale zároveň se naučí s ním pracovat na etapy a postupně. Abyste je lépe namotivovali, můžete vybrat motiv nějakého zvířete nebo místa, které je jim blízké.

2. Deskové hry
Poohlédněte se po zajímavý deskovkách, které budete moci hrát všichni společně. Děti se kromě jiného potřebují naučit i prohrávat. A také přivyknout skutečnosti, že mají vždy po prohře druhou šanci na vítězství. Proto se je snažte u deskových her přimět k vytrvalosti a motivujte vidinou, že se společně jako rodina pobavíte.

retro hračky


3. Hračky z vašeho dětství
Když už vám dojdou nápady na další aktivity, není nic snazšího než zapátrat v paměti. Určitě si vzpomenete na doby, kdy jste se jako děti bavili nafukováním balónků a vytvářením zvířátek z nich, jak jste si vyhráli s foukací harmonikou, nebo jste pouštěli ze schodů železnou spirálu. Pokud je někdy čas na to, oprášit oblíbené retro hračky, tak je to právě teď!

You Might Also Like