Výroba nábytku na míru


V každém bytě nebo domě se naleznou nějaká místa, která by člověk nejraději nějak zamaskoval nebo prakticky využil. A to v druhém případě je to nejlepší. Využít volných prostorů k tomu, aby se tam uschovaly například nesezónní věci, je naprosto ideální. Přirozeně se využije prostor i na vánoční nebo velikonoční výzdobu a podobně. Vyplatí se do atypických míst nechat vyrobit vestavný nábytek, který skryje nerovnosti a přitom prakticky poslouží. Stejně tak jsou ideální postele vyrobené ze dřeva a s úložným prostorem. Například postel s úložným prostorem 80×200 je vhodná do dětských pokojíků, kam se mohou uschovat nejen hračky, ale také oblečení, které se zrovna nenosí nebo jiné poklady.

velká dřevěná postel

Postele mohou mít několik různých podob úložných prostorů:

  1. Jednu velkou zásuvku, která bude po celé ploše ložného prostoru. Nejlepší je na kolečkách, jelikož se dá poté s ní velmi dobře manipulovat. Po vytáhnutí pod ní uklidit, ačkoliv díky tomu, že je vyrobená na míru, tak se zde nečistoty moc nedostanou, což je jedině dobře.
  2. Dvě i více menších zásuvek, které na sebe navazují. Přirozeně všechny v odstínu jedné barvy, ačkoliv i do dětského pokoje se hodí různobarevné, to záleží čistě na designu celého pokojíčku. Je s nimi velmi jednoduchá manipulace.
  3. Úložný prostor pod roštem a přístupný bude po zvednutí výklopného roštu. I zde je velmi jednoduchá manipulace, ale do dětských pokojů se moc nehodí, aby nedošlo k nějakému zranění, nicméně pro manželské postele je to ideální a naprosto přehledné místo k úschově. Výhodou je přirozeně jeho velká plocha.
  4. Úložný prostor pro manželské postele lze též vytvořit ze zásuvek a to klidně přístupných z obou stran a opět podle volby v jednom kuse nebo složených z několika částí.

dvě dřevěná lůžka

Přirozeně, že materiál a povrchová úprava šuplíků by měla být na viditelných částech shodná s materiálem a povrchovou úpravou samotné postele. Je výhodnější si tudíž před zakoupením rozmyslet, zdali by nebylo lepší si ji rovnou pořídit s úložnými prostory, poté odpadnou starosti navíc.

You Might Also Like