Páska na všechno

Nu, asi by to šlo, pokud byste potřebovali slepit například dva listy papíru. Ale co když vám třeba praskla hadice u pračky, nebo posíláte balík? Aha? Ale klid, i zde je snadná pomoc. Stačí kus lepící pásky. Pozor, ne jakékoli, na prasklou hadici třeba nelze použít tu obyčejnou, protože za prvé není dostatečně pružná a za druhé netěsní. A zase na balík je zbytečné použít vodotěsnou pásku, protože tomu promočení nehrozí. Pokud jej tedy přepravce nezapomene někde pod splavem, nebo přímo ve vaně.

Bílé lepící pásky


Na drobné domácí „operace“ je třeba si něco koupit. A to něco jsou speciální lepící pásky. Obvykle stačí jen jedna, ale neškodí mít v šuplíku i další. Místa moc nezaberou, takže v podstatě nepřekáží a když se něco nenadálého přihodí, můžete je směle použít. Samozřejmě, že byste měli vědět kterou a na co.
Při nákupu také volte různou šířku. Je zbytečné mít doma dvě lepicí pásky ke stejnému účelu o stejné šířce. Pamatujte, že lépe je použít širší s dostatečným přesahem, protože lépe drží. Když na balík dáte úzkou, tak se „nemá čeho chytit“ a stane se, že se balík otevře. Neb ještě hůř vám jej přepravce nepřevezme, popřípadě si zaúčtuje tučný příplatek.
Ty užší ovšem také vyžijete, například na hadici od vysavače, která vám praskla přímo u nástavce. Zde je zase lépe udělat více úzkých „závitů“ nežli jeden široký. Když totiž vysavač „cucá“, tak na místě vlastně vzniká podtlak a pružné pásce to nijak nevadí.Technická lepící páskaOna je vlastně páska takový rychlý všeuměl a neznám domácnost, kde by nějakou neměli. Pokud už si budete nějakou pořizovat, tak hlavně aby byla pevná, ale také dostatečně pružná. Nejlépe je mít průhlednou, ta se hodí na vše, protože nezakryj původní barvu, ale jinak volte barvu podle toho, kde víte, že ji použijete. Například na roztržený červený bok kočárku asi těžko dáte černou, nebo zelenou pásku, že ano. Proto volte a vybírejte s rozmyslem.

You Might Also Like